2021. április 17. szombat
Rudolf, Kiara

 

 KRÉTA e-napló belépés:kreta logo

cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online
×

Figyelmeztetés

JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /var/www/somogyi-kisvarda.sulinet.hu/protected/www/images/2019nyiregyhaza

×

Értesítés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2019nyiregyhaza

Kirándulás Nyíregyházán

A fárasztó év végi hajrá után egy jól megérdemelt kikapcsolódásban részesülhetett iskolánk húsz diákja. A Kisvárdai Tankerületi Központ EFOP-3.2.5-17-2017-00002 sz. pályázata lehetőséget adott egy két napos megyei körutazás megvalósítására, melynek keretei között a jól ismert, és világszínvonalú Állatkert mellett megyeszékhelyünk olyan létesítményeit is megtekinthették, amelyeket feltehetőleg még nem láttak.

 

Első nap a cél állomás a Nyíregyházi Állatkert volt, ami a közelsége ellenére lenyűgöző élményt nyújtott tanulóinknak, hiszen többen voltak köztük olyanok, akik először jártak az állatok között. A nap folyamán különleges egyedeket, fóka show-t, vízi akrobatákat és tengeri faunát is láthattak gyermekeink. Szervezőink az úti csomagról sem feledkeztek el, mely bőven tartalmazott enni és innivalót is egyaránt.

Második nap a Nyíregyházi Egyetem botanikus kertjében tettünk sétát. A több százféle különleges növénycsoda harmonikus légköréből a belváros felé folytattuk utunkat. A Nyíregyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság volt az úti cél, ahol a tűzoltók mindennapjaiba nyerhettünk bepillantást szakszerű kalauzolás mellett. A garázsban a gyerekek lelkesen vették birtokba a tűzoltóautókat, a próbariasztás bemutatóját követően pedig egymás után próbálták fel a misztikus erőt sugárzó tűzoltósisakot.

A Tűzoltó Múzeum megtekintése után a Sz-Sz-B Megyei Kereskedelmi és Iparkamaránál várták kis csapatunkat. Itt a gyerekek játékos feladatok és kisfilmek segítségével ismerkedhettek meg a jelen és a jövő szakmáival.

Élményekben gazdag programjainkat az elmaradhatatlan közös fagylaltozással zártuk.

Köszönjük a csodálatos két napot és a remek hangulatú kirándulásokat!

{gallery}2019nyiregyhaza{/gallery}

EFOP-3.3.5-

EFOP-3.2.5-

 

 

 

 

 

 

Határtalanul

unnamed

Alapítványunk

1szazalek

© Somogyi Rezső Általános Iskola.

Somogyi Rezső Általános Iskola
4600 Kisvárda, Szent L. u. 35. - Telefon: 06 45 415 051 - e-mail: somogyirezsoaltisk@gmail.com

Adatvédelmi tisztviselő neve és elérhetősége:
Dr. Ráti Angéla - 4600 Kisvárda, Kodály Zoltán utca 15/A. - Telefonszám: 06-45-795-202 - Email: angela.rati[kukac]kk.gov.hu