2021. április 17. szombat
Rudolf, Kiara

 

 KRÉTA e-napló belépés:kreta logo

cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online
×

Figyelmeztetés

JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /var/www/somogyi-kisvarda.sulinet.hu/protected/www/images/2018robotika

×

Értesítés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2018robotika

Robotozás a Somogyiban

Iskolánk tanulói a „Pályaorientációs tevékenység Kisvárdán és körzetében” pályázat keretében MTMI tematikájú szakkörön vehetnek részt a robotozás iránt érdeklődő felső tagozatos diákjaink. A foglalkozások kis csoportokban zajlanak 10 tanuló bevonásával.

A robotok megépítése és programozása nagy segítség a képesség és fantáziafejlesztésben, segíti a tanulók kognitív képességeinek fejlesztését a figyelmet, a koncentrálást, felismerést. A tanulóknak ezek a szakköri alkalmak újdonságot, társas helyzetet biztosítanak, illetve nagymértékben megmozgatják fantáziájukat.

A foglalkozás kezdetés robotikához kötődő kérdéseket kaptak a gyerekek, hogy tájékozódhassunk jelenlegi ismereteikről. A visszajelzések azt mutatták, hogy a tanulók felkészültek ebben a témakörben. Ezután előkerültek a szakkörhöz szükséges építő dobozok, melyeket kicsomagolva megismerkedtek a dobozban lévő tartalommal és csoportosan összeraktak egy konkrét robotfigurát számítógépes kivetítés segítségével. Ezután az algoritmikus gondolkodás fejlesztésére használt Blocky-games weboldalt és a scratch programot is megismerték. Nagy kihívás számukra egy-egy robot összerakása és elindítása, amit nagy izgalommal végeznek.

{gallery}2018robotika{/gallery}

EFOP-3.3.5-

EFOP-3.2.5-

 

 

 

 

 

 

Határtalanul

unnamed

Alapítványunk

1szazalek

© Somogyi Rezső Általános Iskola.

Somogyi Rezső Általános Iskola
4600 Kisvárda, Szent L. u. 35. - Telefon: 06 45 415 051 - e-mail: somogyirezsoaltisk@gmail.com

Adatvédelmi tisztviselő neve és elérhetősége:
Dr. Ráti Angéla - 4600 Kisvárda, Kodály Zoltán utca 15/A. - Telefonszám: 06-45-795-202 - Email: angela.rati[kukac]kk.gov.hu